UDOSTĘPNIJ

Czy system ożebrowania ma duży wpływ na brzmienie gitary akustycznej? Z odpowiedzią na to pytanie spieszy nam firma Martin, porównując w krótkim filmie na swoim kanale 3 gitary, które różnią się tylko i wyłącznie zastosowanym ożebrowaniem.

Często wybierając gitarę akustyczną mamy określone preferencje w kwestii rodzaju wykorzystywanego drewna, kształtu pudła, profilu gryfu itd. Jednak, czy równie często zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniego do naszych potrzeb systemu ożebrowania? Ten element, na który wielu z nas nie zwraca większej uwagi, okazuje się mieć całkiem duży wpływ na to jak wybrzmiewa nasz instrument.

Firma Martin zaprezentowała w swoim filmie 3 różne rodzaje ożebrowania, które stosowane są w ich gitarach. Są to kolejno:  standard bracing, front-shifted bracing oraz rear-shifted bracing.
Warto więc zapoznać się z tym materiałem, by wypracować swoje własne zdanie, a przy najbliższej okazji, gdy staniemy przed wyborem gitary akustycznej, mieć na uwadze również ten aspekt jej budowy.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------