Strona główna Porady DIY, czyli zrób to sam Doktor G powraca!

Doktor G powraca!

1310
0
UDOSTĘPNIJ

Doktor G powraca! W pierwszym po długiej przerwie odcinku swoich gitarowych porad poruszy temat, który zapewne wielu z was wyda się arcyciekawy: tym razem Doktor G proponuje wam zbudowanie własnego pasywnego A/B switcha (I).

Z czasem, kiedy nasz sprzętowy arsenał się rozrasta, zachodzi potrzeba lepszej kontroli nad tym, co pod nogą, za plecami i na pasku. Jeśli masz już więcej niż jedną gitarę i więcej niż jeden wzmacniacz, to warto sprawdzić, czy pomocnym rozwiązaniem nie będzie zastosowanie A/B switcha. W bardzo prosty sposób możesz zbudować go samodzielnie.

Od lat ścierają się dwie technologie. Obie hołdują czystości sygnału. Jedna opiera się na najlepszej jakości kablach i unikaniu jakichkolwiek aktywnych rozwiązań i wiąże się ze wszystkim, co kryje się pod pojęciem true bypass. Druga to skrajnie odległa, preferująca budowanie systemu dźwiękowego w oparciu o tranzystorowe bufory zmieniające impedancję i poziom sygnału. W czerwcowym odcinku Doktora G autor porad, redaktor TG Grzegorz Ufnal, przedstawia jeden z elementów, który występuje w obu systemach i obu postaciach: A/B switch.

A/B switch jest urządzeniem typu router i służy do przekierowania sygnału z jednego źródła do wybranego odbiornika lub z wybranego źródła do konkretnego odbiornika. Mówiąc jaśniej, można sygnał z jednej gitary wysłać do jednego lub drugiego wzmacniacza lub odwrotnie – sygnał z jednej lub drugiej gitary skierować do wzmacniacza. Jak go wykonać? Kierując się wskazówkami Doktora G!

Zapraszamy do lektury działu D.I.Y. w czerwcowym wydaniu TopGuitar!
http://topguitar.pl/topguitar-czerwiec-2012/


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------