Strona główna Porady DIY, czyli zrób to sam Renowacja „starej” gitary klasycznej

Renowacja „starej” gitary klasycznej

3622
0
UDOSTĘPNIJ
Jarek Olejniczak Porady lutnika kwiecień 2012 TopGuitar

W czwartym odcinku „Porad lutnika” Jarek Olejniczak prezentuje, jak zregenerować i odrestaurować zabytkową i zniszczoną gitarę klasyczną na przykładzie dawnej polskiej gitary z Lubina o nazwie Defil, zwanej też „polskim delfinem”.

Jarek Olejniczak Porady lutnika luty 2012 TopGuitarJarosław Olejniczak – gitarzysta, właściciel pracowni lutniczej Artimus. Pierwszą gitarę stworzył w roku 1980 jako młody chłopak. Pierwsze kroki jako lutnik stawiał u boku zawodowych lutników szczecińskich, Bogdana Przybylskiego i Michała Szkopa. Doświadczenie zdobywał także w L ondynie w latach 1994–1996. Swoje umiejętności i edukację muzyczną szlifował także w Państwowej Średniej Szkole Muzycznej II st. na wydziale kontrabasu. Na gitarze gra już blisko 25 lat, wie więc, jak powinna brzmieć gitara i jakie walory akustyczne powinny odpowiadać najlepszemu brzmieniu.

Przeglądaj gitary klasyczne wg producentów
http://muzyczny.pl/118905g_Gitary-Gitary-klasyczne.html?s=1&p=0&t=3&r=3&q=10

Nie zapomnijcie, że w każdą renowację warto wnieść swój niepowtarzalny wkład. Przysłowiową kropkę nad „i” może stanowić płytka (maskownica) pod otworem pudła rezonansowego. Można ją wykonać z dowolnego plastiku, drewna lub płytki warstwowej (w tym przypadku czarno-białej). Zapewne doda naszej gitarze uroku i tzw. pazura. Jak ją wykonać? Zapraszamy do porad Jarka Olejniczaka – znajdziecie je w lutowym wydaniu TopGuitar (TG 2/1012):

http://topguitar.pl/artysci-newsy/topguitar-luty-2012/


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------