Strona główna Porady Porady: Jak wybrać najlepsze struny do gitary?

Porady: Jak wybrać najlepsze struny do gitary?

2257
0
UDOSTĘPNIJ
fot. GHS

Rynek muzyczny pęka w szwach pod względem liczby dostępnych strun. Wyspecjalizowane firmy mają ogromną ofertę katalogową, a jakby tego było mało – co chwilę wypuszczają nowe modele. Czym się kierować, dokonując wyboru?

Nic dziwnego, że zmiana strun jest dla wielu gitarzystów zajęciem stresującym, zwłaszcza kiedy musimy w nie wyposażyć nową gitarę, wybierając do niej najlepszy możliwy zestaw. Pamiętajmy, że struny są uzupełnieniem naszej techniki gry i możliwości technicznych instrumentu. Zamiast patrzeć w dane techniczne podawane przez producenta, zastanówmy się, czego naprawdę potrzebujemy. Niezależnie, czy gramy na gitarze elektrycznej, akustycznej, czy klasycznej – to odpowiednie scharakteryzowanie potrzeb jest sukcesem do zakupu najbardziej użytecznego sprzętu. Tak samo jest ze strunami. Ani marka, ani cena nie gwarantują nam w tym przypadku satysfakcji.

W październikowym TopGuitar (TG 10/2015) przyjrzyjmy się podstawowym elementom, które powinny zadecydować o satysfakcjonującym wyborze odpowiednich strun. Poradnik dla kupującego struny przygotował dla czytelników TopGuitar Krzysztof Błaś.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------