Strona główna Porady Paul Gilbert: noście gitarę nisko

Paul Gilbert: noście gitarę nisko

3744
0
UDOSTĘPNIJ

Mistrz gitary Paul Gilbert radzi wszystkim gitarzystom, by nosili instrument na pasku tak nisko, żeby zakrywał ich miejsca intymne.

„Nie chodzi mi jednak o funkcję ochronną, ale o orientacyjne położenie” mówi Paul Gilbert wyjaśniając, że wysokość, na jakiej trzymamy ręce w kieszeniach powinna być naturalnym miejscem zawieszenia gitary na pasku.

Gitarzysta zwraca też uwagę na technikę wibrato: „Jeśli gracie wibrato – a mam nadzieję że to robicie, bo to jedna z najlepszych rzeczy jakie można robić na gitarze elektrycznej – wibrato jest jak otwieranie drzwi kluczem. Wyobraźcie sobie teraz, że macie zamek na wysokości głowy.” Demonstruje, że obrót dłoni w osi przedramienia jest bardziej komfortowy na wysokości pasa niż u góry, przy nienaturalnie zgiętych łokciach.

„A więc otwórzcie wasze drzwi dla wibrato, opuśćcie pasek niżej; to jest dobre także dla prawej ręki, do grania mocnych uderzeń. To bardzo ważna rzecz!” podkreśla Paul Gilbert, dodając, że nisko zawieszona gitara również fajnie wygląda i sprawia świetne uczucie na scenie.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------