Strona główna Porady Porady sprzętowe Główki gitarowe – co o nich wiesz?

Główki gitarowe – co o nich wiesz?

3332
0
UDOSTĘPNIJ

Z pozoru typowy element konstrukcyjny każdej gitary – czy to akustycznej, czy elektrycznej, jest pod wieloma względami bardzo ważną częścią instrumentu, decydującą nie tylko o jego wyglądzie i rozpoznawalności, ale też o brzmieniu! Jest to też przy okazji najbardziej newralgiczny punkt naszego wiosła.

Główka gitarowa (ang. headstock) to drugi zaraz po korpusie, najbardziej reprezentatywny element gitary, po którym określić można jej producenta – albo nawet i pierwszy, ponieważ o ile oba te elementy bywają rejestrowane przez oryginalnych producentów jako znaki towarowe, to kształty deski lub pudła rezonansowego są często zapożyczane albo wręcz kopiowane od jednej firmy przez drugą (a najczęściej od kilku liderów rynku przez niezliczoną masę ich naśladowców), ale przyjęło się, że główka powinna być projektem autorskim, którego kształt odróżnia się od innych marek.

W październikowym wydaniu TopGuitar znajdziecie interesujący artykuł poświęcony temu elementowi gitary, swoistej wizytówce firmy, a niekiedy również danego modelu gitary.

Październikowy TopGuitar dostępny jest w punktach sprzedaży prasy w całej Polsce, poprzez dystrybucję sieci kolporterów prasy (Empik, Ruch, In Medio, Kolporter oraz wybranych sklepach muzycznych), a także on line:

wersja drukowana:
topguitar.pl/produkt/topguitar-pazdziernik-2014/

tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------