Strona główna Sprzęt 5 najciekawszych metronomów online – zestawienie

5 najciekawszych metronomów online – zestawienie

10646
0
UDOSTĘPNIJ

Przedstawiamy 5 najciekawszych metronomów online, które można mieć „pod ręką” zawsze, kiedy tylko jesteśmy w sieci. Każdy instrumentalista, który podchodzi profesjonalnie do muzyki, nie może obejść się bez metronomu, który dokładnie podaje tempo utworu i pomaga utrzymać rytm. Jest wprost niezbędny ćwiczeniach z instrumentem. W dobie Internetu nie ma potrzeby już nabywać klasycznego urządzenia. Teraz wszystko można znaleźć w formie elektronicznej.

Best Metronome.com – Darmowy Metronom Online

Pierwszą propozycją jest Best Metronome.com – Darmowy Metronom Online (www.bestmetronome.com) . Twórcy strony zapewniają, że wszystkie metronomy, które znajdziemy na tej stronie są stabilne i precyzyjne. A mamy do wyboru cztery: przystępny, zaawansowany, prosty oraz mobilny. Ponadto mamy możliwość umieszczenia metronomu online na swojej własnej stronie internetowej bądź blogu. Wystarczy umieścić na niej link udostępniony na portalu bestmetronome.com. dodatkowo możemy skorzystać z zakładki „Tempo Trainer” – urządzenia pozwalającego podszkolić i ustalić naszą stabilność oraz prędkość tempa.

bestmetronome

Metronome Online

Kolejny ciekawy metronom online znajdziemy pod linkiem www.metronomeonline.com. Można bezpłatnie założyć sobie konto. Dla studentów wszelkie usługi strony są darmowe. Sam metronom wygląda przekonująco i jest miły dla oka.

metronomeonline

Web Metronome

Web Metronome (na stronie www.webmetronome.com), oprócz możliwości skorzystania z darmowego metronomu z czterema bitami do wyboru, możemy również ściągnąć wysokiej jakości aplikację na iPhone’a, Windows oraz Maca. Dostępne są również metronomy, do których należy opłacić licencję. Trudno powiedzieć, jak się zachowują aplikacje, ale opisywany Web Metronome potrafił… opóźniać niektóre uderzenia podczas zmiany kart w przeglądarce. Wprawdzie podczas gry na gitarze nie przeglądamy jednocześnie internetu, jednakże zalecamy zasadę ograniczonego zaufania do tego narzędzia.

webmetronome

My Metronome

My Metronome to kolejny ciekawy metronom online Jest do znalezienia pod linkiem www.mymetronome.com. Znajdziemy tutaj również odnośnik z linkiem do aplikacji na iPhona, dzięki którym będziemy mogli imitować dźwięki takich instrumentów jak saksofon czy klarnet. Każda kosztuje w Apple Store zaledwie 0.99 $.

mymetronome

Metronom All Guitar Chords

Ostatnią propozycją dla Was jest Metronom All Guitar Chords (http://www.all-guitar-chords.com/).Poza usługą metronomu, skorzystać tu można m.in. z zakładki „guitar chords”, na której znajdziemy wszelkie chwyty gitarowe wraz z wirtualnym gryfem gitary, na którym ów akord jest zademonstrowany. Inną przydatną zakładką jest tzw. „chord name finder”, gdzie bez problemu odnajdziemy interesujący nas akord. Strona ta jest fajną sprawą dla gitarzystów, bo oprócz ćwiczeń praktycznych z pomocą metronomu, możemy nabyć tu również wiedze teoretyczną: dostępny jest tutaj słownik z nazewnictwem muzycznym czy linki z lekcjami.

all-guitar-chords

UWAGA: na stronie TopGuitar znajdziecie gotowe do pracy niektóre z opisywanych metronomów on line.

 


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------