Strona główna Porady Jak utrzymać czystość gitary

Jak utrzymać czystość gitary

1904
0
UDOSTĘPNIJ
Dunlop – System 65 Guitar Maintenance Kit
Dunlop – System 65 Guitar Maintenance Kit

Autor: Jacek Kobylski

Rozpoczynając opowieść o higienie naszych instrumentów, czyli jak utrzymać czystość gitary, posłużę się parafrazą znanego powiedzenia: „czyste brudnego początki”… Różny jest stopień chęci do utrzymywania naszych instrumentów w czystości.

Dunlop – System 65 Guitar Maintenance Kit
Dunlop – System 65 Guitar Maintenance Kit

Jedni z nas wykazują się wręcz higieniczną nadgorliwością, inni zaś doprowadzają swoje gitary do stanu alarmu  „przedepidemiologicznego”. Jak zauważyliście, nie uwzględniłem tu tych, którzy po prostu dbają o swoje cacuszka. Oni wiedzą, jak i czym je pielęgnować oraz jak nadawać im świeży wygląd.
Zbliżając się do końca tego początku pozwolę sobie na opisanie trzeciej grupy tzw. „tłuszczaków”, którzy z wielką pasją oddają się orgastycznej rozkoszy doprowadzania gitar do stanu „przesyfolepiozy”, tak więc specyfiki opisane w dzisiejszym artykule przeznaczone będą dla pierwszych i drugich, ci trzeci zaś jedyną szansę na oczyszczenie odnajdą w żywym ogniu lub okrutnie żrącej chemii. Mnogość firm oraz sporą w tym temacie ilość produktów ograniczyć chcę do dwóch marek, które moim zdaniem poradziły sobie najlepiej z tym zagadnieniem.

Preparaty do czyszczenia gitary

Dunlop – System 65 Guitar Maintenance Kit

Jest to zestaw 5 środków, które skutecznie i profesjonalnie pozwolą oczyścić wszystkie części naszej gitary, z wyłączeniem wewnętrznej elektroniki. Do zestawu dołączone są dwie ściereczki ze 100% bawełny.

Body Gloss 65 – kremowa substancja oparta na brazylijskim wosku Carnauba. Ta specjalna formuła poleruje, zabezpiecza i upiększa. Body Gloss ukrywa wszelkie drobne zarysowania powierzchni, równocześnie sprawia, że powierzchnia staje się gładka i zabezpieczona ochronną warstwą.

Formula no.65 Guitar Polish & Cleaner – usuwa wosk, brud, tłuszcz i zabezpiecza gitarę czystą ochronną powłoką. Ta unikalna receptura nie pozostawia warstwy a jedynie tzw. film, dlatego jest idealna dla muzyków, którzy codziennie czyszczą swoje instrumenty.

Ultra glide. String Cleaner & Conditioner 65 – jest najlepszym znanym mi środkiem do czyszczenia strun i przedłużania im życia.

Fingerboard 01.Cleaner & Prep – substancja ta służy do utrzymywania podstrunnicy w dobrej kondycji. Delikatnie usuwa wszelkie zabrudzenia i nalot, powodujące negatywne odczucie Twojego instrumentu.

Fingerboard 02. Deep Conditioner – ten uszlachetniony olej naturalnie zabezpiecza podstrunnicę, odżywia drewno i uwydatnia rysunek oraz głębię koloru.

Orchestral 65. Orchestral Polish & Cleaner – jest to dodatkowy, niewchodzący w skład powyższego zestawu środek, do codziennego polerowania i czyszczenia całego instrumentu. Delikatnie usuwa drobne zanieczyszczenia i ślady po palcach.

Planet Waves J.D’Addario

Restore. Deep Cleaning Cream Polish. Step 1 – jest to bogata formuła do usuwania najgłębszych zabrudzeń, bezpieczna dla większości gitarowych powłok wykończeniowych. Usuwa tłuszcz, drobne zadrapania, w znacznym stopniu poprawia wygląd lakieru.

Protect. Pure Liquid Carnauba Wax. Step 2 – mieszanka żółtego brazylijskiego wosku carnauba i wysokiej jakości środków chemicznych powodująca wyraźny blask.

Shine. Spray Cleaner & Maintenace. Step 3 – środek czyszczący w sprayu, utrzymujący powłokę instrumentu w dobrej kondycji, do codziennego użytku. Usuwa kurz, odciski palców i mniejsze niedoskonałości. Uwydatnia kolor i połysk powłoki.

Lemon Oil. Cleaner & Conditioner – środek do czyszczenia i odżywiania nielakierowanego drewna. Usuwa kurz, tłuszcz, złogi wosku, zabezpiecza przed wysychaniem. Przedłuża żywotność nagiego drewna.

Hydrate. Fingerboard Conditioner – optymalny środek do podstrunnic, unikalna mieszanka olejków i środków czyszczących. Zabezpiecza podstrunnicę przed zabrudzeniami. Uwydatnia naturalny kolor drewna, pozostawiając lśniącą i gładką powierzchnię.

www.nexus-guitars.com


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------