Strona główna Sprzęt Zabrzmij jak... Brzmienie Bonamassy? Poznaj je z TG

Brzmienie Bonamassy? Poznaj je z TG

1785
0
UDOSTĘPNIJ

Obecnie Joe Bonamassa jest chyba najbardziej aktywnym i zapracowanym gitarzystą na rynku. Gitarzystą, który bez wątpienia zyskał już status megagwiazdy.

Jego styl to wyrafinowana mieszanka prostoty i wirtuozerii oraz emocji, dająca na scenie siłę, której nie oprze się nikt, niezależnie od faktu, czy lubi bluesa, rocka czy metal. Niewątpliwie dużą rolę w tworzeniu oryginalnej muzyki odgrywa wyrafinowany sprzęt, którego używa Joe.

W poprzednim numerze TG prezentowaliśmy zestaw sprzętowy Erica Johnsona. Joe Bonamassa nie kryje swojej fascynacji tym gitarzystą i jeśli chodzi o styl gry, jak sam mówi „pożycza od niego, co się tylko da”. Również w sprzęcie można zauważyć pewne podobieństwa, choć Joe Bonamassa to zdecydowanie „człowiek Gibsona”. Talent do kolekcjonowania dobrych instrumentów i wzmacniaczy Joe odziedziczył po ojcu, który był właścicielem sklepu muzycznego.

Poznaj szczegóły jego bogatego instrumentarium muzycznego – specjalnie dla naszych czytelników zebrał je i opisał Grzegorz Ufnal. Artykuł znajdziecie w majowym wydaniu TopGuitar (TG 5/2011).


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------