Strona główna Sprzęt Zabrzmij jak... Esperanza Spalding i Jason Becker

Esperanza Spalding i Jason Becker

1446
0
UDOSTĘPNIJ
Esperanza Spalding

Bohaterami marcowego wydania magazynu TopGuitar jest dwoje młodych ludzi – Esperanza Spalding i Jason Becker. Oboje już od najmłodszych lat pełni pasji, zaangażowania, choć ich życiorysy ułożyły się zupełnie odmiennie. Oboje oddali się muzyce i poświęcają swej pasji całych siebie.

Esperanza SpaldingEsperanza to postać nietuzinkowa – zdobywczyni nagrody Grammy, konsekwentnie podążająca własną drogą i już w tak młodym wieku (28 lat) dokonała rzeczy wielkiej – wytyczyła nowy szlak rozwoju kontrabasu jako instrumentu wiodącego. Warto zainteresować się jej historią – to ewidentny diament, który na naszych oczach zmienia się w brylant.

Z kolei Jason Becker – świetnie zapowiadający się gitarzysta, który na początku lat 90. lat był typowany do panteonu największych mistrzów gitary – od 20 lat zmaga się z groźną chorobą, która uniemożliwiła mu nie tylko grę na gitarze, ale także normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Podłączony do rurek, przewodów, urządzeń, bez których nie mógłby przeżyć, porozumiewając się z otoczeniem za pomocą „pisania” wzrokiem na ekranie komputera, nie składa broni: ciągle tworzy muzykę.

Dwoje młodych, dwoje muzyków – zapraszam do lektury TopGuitar, być może w ich historiach odnajdziecie kawałek siebie! Szukajcie ich w marcowym wydaniu magazynu TopGuitar i dodatku TopBass:
http://topguitar.pl/sprzet-newsy/topguitar-marzec-2012/


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------