Strona główna Sprzęt Zabrzmij jak... Sprzęt: konkretny czy wszechstronny?

Sprzęt: konkretny czy wszechstronny?

1245
0
UDOSTĘPNIJ

W TopGuitar regularnie publikujemy opracowania sprzętu najbardziej znanych i cenionych gitarzystów.


W sierpniu dział Coverstory należy do Zakka Wylde’a i właśnie jego instrumentarium przyjrzeliśmy się przy tej okazji. „Jazdę próbną” postanowiliśmy poświęcić legendzie w dziedzinie pracy studyjnej, jaką niewątpliwie jest Michael Landau.

Z jednej strony mamy więc połączenie Gibson + Marshall, które jest najbardziej rozpoznawalnym sprzętowym synonimem gitarowego rock’n’rolla. W rękach metalowego herosa klasyczny Les Paul staje się niczym potężny młot, miażdżący uszy wszystkich innowierców, a ściana paczek 4 x 12” wzbudza trudną do powstrzymania falę dźwiękowego zniszczenia. Zakk Wylde posiada bardzo konkretnie zdefiniowane brzmienie, które my rozbieramy na czynniki pierwsze.

Wieloletnią pracą ze światowej klasy artystami, reprezentującymi różne style muzyczne, Michael Landau zdobył niewątpliwie ogromne doświadczenie nie tylko w zakresie samej sztuki gry na gitarze, ale również sprzętu. Dzięki temu wie on, jak dobrać poszczególne elementy swojego studyjnego czy też scenicznego setupu, aby osiągnąć zamierzony efekt końcowy. Jeśli zastanawiałeś się kiedyś, jak osiągnąć podobne brzmienie, odpowiedź znajdziesz w najnowszym odcinku „Jazdy próbnej”, w sierpniowym numerze TopGuitar.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------