Strona główna Testy Guild Starfire IV ST – test gitary elektrycznej w TopGuitar

Guild Starfire IV ST – test gitary elektrycznej w TopGuitar

1151
0
UDOSTĘPNIJ

W grudniowym numerze Magazynu Muzyków TopGuitar ukazał się test gitary elektrycznej Guild Starfire IV ST. Instrument do testów dostarczył dystrybutor marki Guild na terenie Polski, firma Audiostacja.

Poniżej przedstawiamy fragmenty z testu, który przeprowadził Artur Chyb, redaktor działu sprzętowego TopGuitar:

„Guild Starfire IV ST wygląda pięknie i brzmi rasowo – bez mała sześć dekad lutniczych tradycji zaowocowało dojrzałym instrumentem z niebanalną duszą. Nie bez przyczyny tak wielu znanych i zacnych muzyków – czy to w trasie koncertowej, czy w studiu nagraniowym, czy w zaciszu domowym – sięgnęło po lutnicze wyroby firmy Guild.”

„Starfire IV gra niezwykle dynamicznie, oczywiście w zależności od tego, jak na nim zagramy oraz jakich środków artykulacyjnych użyjemy. Mimo że dość dobrze znam zamontowane w gitarze przetworniki, otrzymane brzmienie zaskoczyło mnie pozytywnie, a zasada, że brzmienie przetworników zawsze zależy od wiosła, w którym są zamontowane, kolejny raz się bezsprzeczne sprawdza.”

„Starfire IV ST, czyli „zielonooki diabeł” – z dużym powodzeniem może uchodzić za synonim nowoczesnej gitary, ale warto pamiętać, że firma Guild to doświadczony producent z wieloletnią i dobrą tradycją, konstruujący instrumenty inspirowane tym, co najlepsze, więc nie mogło być inaczej i tym razem.”

Najnowsze wydanie magazynu TopGuitar do nabycia w całej Polsce w sieci Empik i kioskach Ruchu, w internecie (http://topguitar.pl/sklep/), a także w wersji mobilnej na tablety i smartfony z systemem iOS (http://topguitar.pl/ios/) lub Android (http://topguitar.pl/android/).


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------