Strona główna TopSpecial TopLegendy TopVintage: Gibson Victory Custom Fretless

TopVintage: Gibson Victory Custom Fretless

441
0
UDOSTĘPNIJ
Gibson Victory Custom Fretless

    W październikowej odsłonie vintage’owego cyklu w TopGuitar tym razem Gibson Victory Custom Fretless – gitara wyprodukowana w fabryce w Nashville 29 listopada 1982 roku. Jest to instrument z gibsonowskiego Custom Shop, zrobiony specjalnie dla Pete’a Waya – basisty legendarnego brytyjskiego zespołu UFO.

     Pierwsze gitary z serii Victory zostały wyprodukowane w 1981 roku, pomysłodawcami byli Bruce Bolen, Chuck Burge oraz Tim Shaw. Korpus gitary został zaprojektowany tak, aby ułatwić dostęp do ostatnich pozycji gryfu. Głównym powodem rozpoczęcia produkcji tych gitar była próba pokonania fenderowskich Precision Bass. Były to pierwsze gitary basowe Gibsona z dwuoktawowymi gryfami, również po raz pierwszy wykorzystano przetworniki z serii VIIIB.

     Zdjęcia tego wspaniałego instrumentu i jego historię znajdziecie w październikowym wydaniu TopGuitar w cyklu TopVintage. A wszystkich basistów oraz gitarzystów zainteresowanych tym instrumentem zapraszamy do Guitar-Max we Wrocławiu, gdzie można obejrzeć ten bas.

Gibson Victory Custom Fretless
Fot. Bandfoto.pl


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------