Z przyjemnością informujemy, że znani są kolejni wykonawcy, którzy zagrają w tym roku na Seven Festival Music & More Węgorzewo 2012, który odbędzie się w dniach 12-15 lipca. Do już potwierdzonych Armii, Luxtorpedy, Farben Lehre, KSU, Voo Coo, Jelonka, Power of Trinity, New Model Army, Coma oraz My Riot doszyły trzy kolejne grupy: ACID DRINKERS, DŻEM oraz CHEMIA i GOŚCIE
DŻEM
Historia kultowego dziś Dżemu rozpoczęła się w 1973 roku, kiedy jego założyciele zdecydowali się wspólnie grać. Debiutem studyjnym grupy był album „Cegła”, wydany ponad dziesięć lat po rozpoczęciu działalności, w 1985 roku. To właśnie z tej płyty pochodzą największe przeboje Dżemu, takie jak „Whisky” czy „Czerwony jak cegła”. I choć zespół kojarzony jest przede wszystkim z legendarną postacią Ryszarda Riedla, to po zmianie na stanowisku wokalisty radzi sobie również dobrze.
Od 2001 roku głosem Dżemu jest Maciej Balcar. W tym czasie zespół występował m.in. na Festiwalu w Jarocinie, Przystanku Woodstock, Breakout Festival , w Węgorzewie na Union Of Rock czy też jako support gwiazd zagranicznych – AC/DC i Erica Claptona – na ich koncertach w Polsce. W listopadzie 2010 miała miejsce premiera ostatniego albumu grupy – „Muza”, który w marcu 2011 roku osiągnął status złotej płyty.
ACID DRINKERS
Grupa Acid Drinkers powstała w 1986 roku, z inicjatywy basisty i wokalisty Tomasza „Titusa” Pukackiego oraz gitarzysty Roberta „Litzy” Friedricha. Od tego czasu muzycy wydali 15 albumów, zagrali setki koncertów i zdobyli wiele nagród.
Ta wielkopolska metalowa formacja wydała niedawno album „Fishdick zwei”, świetnie przyjętą kontynuację płyty „Fishdick”. Podobnie jak pierwsza część, także „Dwójka” zawiera doskonałe covery piosenek pochodzących z najróżniejszych muzycznych bajek. Krążek promował singiel „Love Shack”, przeróbka hitu B-52’s, w którym gościnnie zaśpiewała Ania Brachaczek. Na płycie udziela się także Czesław Mozil.
Po wydaniu płyty zespół wyruszył w trasę koncertową. Zgodnie z relacjami z dotychczasowych występów, Acid Drinkers zrewolucjonizowali swoją zwyczajową setlistę – niektóre utwory grane są po raz pierwszy na żywo, inne wróciły po długiej przerwie.
Najnowszy wywiad z Titusem tylko dla fanów Seven Festival już jutro na www.sevenfetsival.com
CHEMIA
Zespół” Chemia” powstał w 2007 roku w Warszawie, z inicjatywy Wojtka Balczuna i Zbyszka Krebsa. W 2009 roku skompletowano skład i rozpoczęto prace nad materiałem. 2010 przyniósł wydanie dwóch singli – „Mantra” i „Jeden Świat” oraz wydanie pierwszej płyty „Dobra Chemia”. W jednym z utworów gościnnie zaśpiewał Marek Piekarczyk – legenda polskiego rocka. W tym samym roku Chemia uczestniczyła w festiwalu Top Trendy i w trasie koncertowej z Kobranocką. Wiosną zespół wyruszył w trasę z TSA. W trakcie nagrań anglojęzycznej wersji płyty, Chemia otrzymała zaproszenie na May Rock Festival w Neuss koło Duseldorfu oraz wrześniowy festiwal Kaarst Total (Niemcy). W październiku 2011 ukazała się płyta O2 z nowym wokalistą. Przy okazji zespół zrealizował dwa teledyski, w dwóch wersjach językowych – „Nie ma świętych miejsc”, „Tacy inni” oraz teledysk do „Damy radę” w trakcie koncertu premierowego. Koniec roku przynosi duże występy medialne na wielu muzycznych frontach.
Członkowie zespołu Chemia mówią o sobie: – Nasza muzyka jest pełna kontrastujących ze sobą klimatów – od orientalnych, przez akustyczne, funk aż do ciężkich rockowych riffów. Naszym świadomym wyborem jest brak jakichkolwiek muzycznych ograniczeń. To chemia w najczystszej postaci.
W Węgorzewie z Chemią wystąpią gościnnie: Marek Piekarczyk, Kasia Klich, Michał Jelonek a cały występ wzbogacą niespodzianki.
Poznaliśmy też pierwsze rozstrzygnięcia konkursowe. Na Scenie Grand Prix naszych sąsiadów ze Wschodu będą reprezentowały grupy:
PLASTID – Rosja (Obwód Kaliningradzki)
NAKED KING Rosja (Obwód Kaliningradzki)
ZATOCZKA – Bialoruś (Witebsk)
źródło: materiały prasowe