Wydawany od 2005 roku Magazyn TopGuitar (najpierw jako miesięcznik drukowany i portal internetowy, a od 2020 roku jako Tygodnik Gitarzystów Online i portal internetowy) należy do najczęściej odwiedzanych miejsc w polskim internecie o tematyce gitarowej, basowej i rockowo-metalowej. Redakcja wywodzi się wprost z kultowego magazynu Gitara i Bas, wydawanego w latach 90. Miesięczna docieralność publikacji TopGuitar oscyluje wokół 2 mln unikalnych użytkowników (łącznie z profilami społecznościowymi).

Wydawany przez wydawnictwo International Music Press. Redakcja znajduje się w Gdyni, redaktorem naczelnym jest dr Dariusz Domański. Jest to magazyn muzyków, skierowany do gitarzystów profesjonalnych i początkujących, fanów gitary elektrycznej, akustycznej, klasycznej i basowej.

Chcesz zapromować swój zespół? Trasę koncertową? Sklep muzyczny? Wydarzenie? Napisz do nas: [email protected]

Pismo skupia grono autorów – gitarzystów, związanych przede wszystkim z polską sceną muzyczną, zachowując jednocześnie status czasopisma promującego krajowy rynek wydawniczy. TopGuitar współpracuje z organizatorami imprez muzycznych (m.in. EKO Union of Rock Festival, Rockowe Ogródki, Metalmania, Thanks Jimi Festival, Guitar City, Rawa Blues Festival, czy JaZzGdyni), medialnie patronuje targom i warsztatom (m.in. Music Media, Bass Days Poland, czy OMGW Jaworki) oraz koncertom gwiazd (David Gilmour – 2007, Gdańsk; Tommy Emmanuel – 2006, Wrocław, zespół Testament – 2007, Katowice, czy Stanley Clarke, Marcus Miller i Victor Wooten występujący pod szyldem SMV – 2008 Gdynia).

Na łamach TopGuitar znaleźć można zarówno wywiady z wybitnymi gitarzystami oraz postaciami świata muzyki, jak i prezentacje dokonań młodych zespołów. Stałe tematy to również testy sprzętu muzycznego, zapowiedzi wydarzeń muzycznych, artykuły edukacyjne, warsztatowe i porady dla gitarzystów.

Tygodnik 24/2024 (304)

Nie da się temu zaprzeczyć - zbliżają się wakacje. Dla "kanapowych" gitarzystów to dobry czas, aby wyjść poza cztery ściany

Redakcja | TopGuitar Redakcja | TopGuitar