Zespół Myslovitz to już legenda polskiej muzyki. Sony Music Polska zdecydowało się zigitalizować dwie bardzo ważne płyty Myslovitz – „Miłość w czasach Popkultury” i „Z rozmyślań przy śniadaniu”. Obydwa albumy są przebojowe, przełomowe – para idealna! To wszystko z okazji 25lecia wydania pierwszego albumu zespołu.
Od dzisiaj Myslovitz na Spotify, czy Tidal to będzie rzecz normalna. Aż dziwne, że dopiero teraz te dwie płyty będą dostępne na platformach cyfowych. Myslovitz to zespół, który w latach 90. święcił największe tryumfy na polskiej scenie i nie tylko na polskiej. Podobno obraził się na nich sam Iggy Pop, za podbieranie mu fanek na wspólnej trasie. Jim Kerr z zaepołu Simple Minds do dzisiaj wspomina ich koncerty i mówi, że byli „czarujący, oryginalni, wspaniali”. Janusz Kamiński kręcił im teledysk, a Ryszard Horowitz zrobił zdjęcie na okładkę. MTV uznało, że są najlepsi w Europie.
obraził się na nich sam Iggy Pop, za podbieranie mu fanek na wspólnej trasie
Cyfrowe wydanie „Z rozmyślań przy śniadaniu” zawiera również nagranie bonusowe: utwór „To nie był film” w trzech wersjach. Piosenka ta miała się znaleźć na płycie, ale ostatecznie ukazała się wtedy tylko na ścieżce dźwiękowej do filmu „Młode Wilki1/2”; w tamtym czasie wzbudzała duże kontrowersje.
Wydana w 1999 roku płyta „Miłość w czasach popkultury”, z której pochodzi hit “Długość dźwięku samotności” to drugie dzieło zespołu z Mysłowic. O tej płycie napisano wiele słów, a fani okazali jej wiele zachwytów. Album otrzymał Platynową Płytę, a Myslovitz dostało nagrody Fryderyk w kategoriach: zespół, płyta, teledysk i piosenka.
Piosenki z “Miłości w czasach popkultury” ponad dwie dekady po premierze fani wciąż bez pomyłek śpiewają na koncertach. “Dla Ciebie”, “My”, “Chłopcy” i “Kraków” – zdecydowanie można nazwać największymi polskimi przebojami.
Na specjalnie dedykowanej tej premierze stronie, która powstała we współpracy z serwisem Tidal, dziennikarze, artyści i przyjaciele zespołu opowiadają swoje osobiste historie związane z tymi albumami. Znalazły się tu również przysyłane przez fanów grupy pamiątki związane z zespołem. Gorąco zachęcamy do przesyłania własnych wspomnień oraz pamiątek na adres [email protected].
Strona dostępna jest pod adresem www.myslovitz.pl