Trwa heroiczna walka jaką Lanny Cordola podjął z talibańskim złem, aby ewakuować dziewczyny – gitarzystki jego szkoły w Kabulu. Fundacja Miraculous Love Kids nadal działa i może właśnie teraz ma swój najważniejszy czas.
Historia Lanny’ego jest budująca. Ten muzyk, gitarzysta i producent z Los Angeles przeczytał pewnego razu w New York Times artykuł reporterki Courtney Body, mówiący o tragicznym losie dzieci w Afganistanie. Ta historia zwróciła uwagę Lanny’ego i – jak to określił – „utknęła w nim”. „Nigdy nie myślałam o przyjeździe do Afganistanu, ale przyjechałam tu, by poznać rodzinę Parwana i Khorshid” – powiedział Cordola. Po wiedział też, że w tym czasie podróżował po Azji, a w cztery miesiące później przyleciał do Kabulu z radykalnym pomysłem: otworzyć w stolicy szkołę gitarową dla „dzieci ulicy”.
Wiemy, że pomysł się udał i stał się wielkim dziełem Lanny’ego, chyba jego największą życiową misją. Ta historia jest długa i wielowątkowa, bo każde z afgańskich dzieci, które dostało szansę nauki gry na gitarze, ma swoją tragiczną historię, a każdy donator czy sponsor sprzętu dla dziewczynek, to osobny przykład poświęcenia i dobrego serca. Kilka lat wystarczyło, by kilkadziesiąt dzieci, głównie dziewczynek zagubionych, skrzywdzonych, czy osieroconych, zyskało pomoc i zakochało się w gitarze!
Gdy wszystko wydawało się być na dobrej drodze nastąpiło wycofanie wojsk amerykańskich z Afganistanu, szybkie podbicie kraju przez Talibów i wprowadzenie prawa szariatu. Okazało się, że granie muzyki jest zakazane, a już granie na gitarze przez dziewczyny to niemal zbrodnia dla islamskiego reżimu. Uczennice gitarowej szkoły Cordoli nagle znalazły się w niebezpieczeństwie i wówczas Lanny rozpoczął misję ratunkową, która cały czas trwa.
Cordola opuścił Afganistan ostatnim lotem komercyjnym udając się do Islamabadu w Pakistanie, gdzie natychmiast zaczął działać telefonicznie.
Oto co napisał Lanny w ostatnim wpisie na facebooku: „Dzień 67 – W Pakistanie staramy się wydostać nasze dziewczyny z uścisku tych morderczych maniaków talibów, którzy ścięli głowę młodej siatkarce w Kabulu – w prowincji Ghor zabili także policjantkę na oczach jej dzieci, a następnie okaleczyli jej twarz – proszę obejrzeć to video i udostępnić – udostępniajcie i dajcie, co możecie, aby pomóc naszym dzieciom w czasie kiedy tego bardzo potrzebują.
Dzień 67 – W Pakistanie staramy się wydostać nasze dziewczyny z uścisku tych morderczych maniaków talibów, którzy ścięli głowę młodej siatkarce w Kabulu – w prowincji Ghor zabili także policjantkę na oczach jej dzieci, a następnie okaleczyli jej twarz – proszę obejrzeć to video i udostępnić – udostępniajcie i dajcie, co możecie, aby pomóc naszym dzieciom w czasie kiedy tego bardzo potrzebują
Nie możemy pozostać obojętni wobec takiego apelu, zatem udostępniamy utwór „The Glorious Land” i prosimy o udostępnienia. Trzymamy kciuki za powodzenie akcji, będziemy informowali o dalszych losach Lanny’ego i jego podopiecznych.
Gitara i wokal: Lanny Cordola
Klawisze: Gary Griffin
Produkcja: Gary Griffin i Lanny Cordola