Stonesi prawidłowo wyczuli temat i dają fanom powody do radości podczas pandemii. Oto mamy więc kolejny nieznany kawałek z sesji studyjnej do płyty „Goats Head Soup”, tym razem z udziałem Jimmy’ego Page’a.
„Scarlet” to jeden z trzech nieznanych utworów z płyty „Goats Head Soup„, zremasterowanej i ekskluzywnie wydanej w 2020 roku. Przeróżne warianty płyty, obok zupełnie nowego miksu stereo z oryginalnego albumu z 1973 roku, zawierają także dema z tamtej sesji, t.zw. outtakes, występy na żywo i nie tylko – np. cztero-płytowy Box Deluxe zawiera 120-stronicową książeczkę z rzadkimi zdjęciami i esejami, a także cztery ponownie wyprodukowane plakaty z trasy koncertowej z 1973 roku (zwinięte wewnątrz opakowania, aby uniknąć zagnieceń).
„Goats Head Soup” to 11. brytyjski i 13. amerykański album studyjny The Rolling Stones. Został wydany w sierpniu 1973 roku i podobnie jak jego poprzednik, „Exile on Main St.„, panowie napisali muzykę i zrealizowali materiał poza Wielką Brytanią (ze względu na podatki) – „Goats Head Soup” był nagrywany głównie na Jamajce i w Stanach Zjednoczonych. Album zawiera 10 utworów, w tym słynny „Angie”, który nie był na początku typowany na singla, ale ostatecznie stal się jednym z największych hitów zespołu.
Keith Richards powiedział w 2002 roku:
„Jamajka była jednym z niewielu miejsc, które pozwoliły przybyć nam wszystkim do tego kraju! W tamtym czasie jedynym państwem, w którym mogłem żyć, była Szwajcaria, która jednocześnie była dla mnie cholernie nudna, przynajmniej pierwszego roku, bo nie lubiłem jeździć na nartach… Dziewięć krajów wykopało mnie poza swoje granice – bardzo dziękuję – więc była lokalizacja sesji nagraniowej to była kwestia, jak to wszystko utrzymać w kupie.”
Album był ostatnim wyprodukowanym przez Jimmy’ego Millera, który był głównym architektem brzmienia Rolling Stones w ich najbardziej uznanym okresie, który rozpoczął się od Beggars Banquet w 1968 roku. Co ciekawe basista Bill Wyman pojawia się tylko w trzech z dziesięciu utworów na albumie, ale reszta Stonesów (Mick Jagger, Keith Richards, Mick Taylor i Charlie Watts) grają w każdym utworze za wyjątkiem „Winter”, w którym nie ma Richardsa. Oprócz nich na płycie pojawiła się „ławka rezerwowa” Stonesów w postaci Bobby’ego Keysa (sax), Billyego Prestona (keys), Nicky Hopkinsa i Iana Stewarta (piano), a także kilku lokalnych muzyków z Jamajki.
Stonesi z Pagem na gitarze: