Firma TiMax zaprezentowała nowy program oferujący szeroki zestaw funkcji, dających możliwość realizowanie i rozwijanie projektów dźwięku przestrzennego o różnej skali – od podstawowych po mocno rozbudowane. Oprogramowanie TiMax panLab jest przeznaczone dla komputerów Mac.
TiMax panLab wyróżnia się interfejsem graficznym zapewniającym łatwą obsługę, dzięki czemu zarówno nowi jak i obecni użytkownicy tej aplikacji nie będą mieli problemów by odnaleźć się w tym środowisku. Poza możliwościami znanymi z pierwotnej wersji panLab, w tej odsłonie dodano m.in. bezpośrednią współpracę z QLab, panLab Console do interfejsu z mikserami, a także zupełnie nowy dostęp do ulepszonego programowania panoramy przestrzennej i zarządzania Cue na żywo dla pokazów i systemów mapowanych i renderowanych w procesorze przestrzennym TiMax SoundHub.
Prostota interfejsu użytkownika w TiMax panLab zapewnia twórcom potężne narzędzie do intuicyjnego tworzenia wielowymiarowych pejzaży dźwiękowych. Prosty i intuicyjny interfejs „przeciągnij i upuść” pozwala użytkownikom wizualizować i sterować dźwiękiem w przestrzeni 3D. Proces pozycjonowania elementów takich jak głośniki i źródła w interfejsie wizualnym 3D umożliwia szybkie i proste konfigurowanie złożonych środowisk dźwięku przestrzennego 3D. Unikalny interfejs TiMax panLab odróżnia go od wszystkich innych pakietów sterowania dźwiękiem przestrzennym i może być również programowany w trybie offline bez połączenia z obszarem roboczym QLab. Po umieszczeniu źródeł i głośników w przestrzeni 3D, można skorzystać z algorytmu panoramowania 3D opartego na amplitudzie, aby sterować pozycjami obiektów nie tylko na osiach x i y, ale także na osi wysokości. Ścieżki sekwencji mogą być rysowane bezpośrednio w przestrzeni 3D, gdzie poszczególne węzły lub złożona ścieżka mogą być następnie przesuwane i zmieniane – a teraz także zapętlane. Podczas odtwarzania sekwencji w QLab, automatyzacja ruchu jest wyświetlana w panLab.
W oprogramowaniu TiMax panLab zaimplementowano nowe poziomy kontroli nad akcjami i danymi wyjściowymi. Do dyspozycji mamy m.in. funkcję Tap Tempo oraz możliwość określenia liczby taktów, przez które ma być odtwarzana każda sekwencja. W całym interfejsie użytkownika możemy korzystać z opcji wielokrotnego wyboru co zwiększa szybkość i dokładność aktualizacji obiektów, zarówno w przypadku pozycjonowania, jak i kontroli poziomu obiektu. Program TiMax panLab zyskał też ulepszenia wydajności, a oprogramowanie zostało zbudowane w oparciu o nowy „silnik” animacji, by umożliwić dalsze funkcje w przyszłych aktualizacjach i zaoferować lepsze wrażenia użytkownikom panLab Console. Dzięki optymalizacji dla starszych komputerów Intel Mac zepewniono szerszy dostęp do TiMax panLab zwiększając grono potencjalnych użytkowników.
Dzięki różnym opcjom licencji, każdy zainteresowany programem TiMax panLab znajdzie wśród nich rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Na stronie firmy TiMax dostępna jest też bezpłatna wersja próbna pozwalająca zapoznać się z możliwościami tego oprogramowania.
PRODUCENT: timaxspatial.com
DYSTRYBUTOR: www.essaudio.pl