Strona główna Imprezy Jan Borysewicz zagra na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

Jan Borysewicz zagra na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu!

1534
0
UDOSTĘPNIJ

1 maja po raz kolejny będziemy bić Gitarowy Rekord Guinnessa na wrocławskim rynku. To nie tylko zabawa i wspólne muzykowanie, ale też okazja do podpatrzenia najlepszych polskich gitarzystów. W tym roku będzie wśród nich Jan Borysewicz, lider Lady Pank.

Wrocławianin, jeden z czołowych polskich gitarzystów, wystąpi na rynku ze swoim zespołem Jan Bo. Zagra półgodzinny koncert prezentując m.in. materiał z wydanej w ubiegłym roku płyty „Kawa i dym”, a potem pomoże tysiącom gitarzystów ustanowić nowy Rekord Guinnessa. Koncert Borysewicza rozpocznie się już o godzinie 13.00 – nie spoźnijcie się!

Jako czternastolatek grał na perkusji, ale wybrał gitarę. Uczył się gry na niej m.in. w Domu Kultury na wrocławskim Sępolnie.

Od Nurtu do Lady Pank

Mając piętnaście lat dostał propozycję wyjazdu do Anglii od bluesmana Alexisa Kornera. Nie zgodzili się rodzice i na debiut czekał dwa lata, do roku 1972, gdy wystąpił z grupą Nurt. Był gitarzystą Super Paktu, występował z NRD-owskim duetem Katia&Roman i z Ireneuszem Dudkiem. Z Budką Suflera nagrał trzy płyty, grał m.in. z Grzegorzem Ciechowskim, Tadeuszem Nalepą, Subway, The Fotoness, Urszulą, Ewą Bem, jest twórcą projektu „Nasz Wspólny Świat” i producentem składanki „Być Wolnym”.
Najbardziej kojarzony jest z Lady Pank, zespołem, który założył w 1981 roku wraz z tekściarzem Andrzejem Mogielnickim. Z tym składem stworzył utwory, które wpisały się w historię polskiego rocka „Tańcz głupia tańcz”, „Sztuka latania”, Marchewkowe pole”, „Tacy sami”, „Zostawcie Titanica”, „Mniej niż zero”, „Mała wojna”, „Zawsze tam, gdzie ty”, „Stacja Warszawa” – to niektóre z nich. Zespół Lady Pank usłyszymy na żywo już 2 maja na koncercie w ramach 3 –Majówki 2017 towarzyszącej Gitarowemu Rekordowi Guuinnessa.

Solowo, czyli Jan Bo

W 1998 roku na polskiej scenie pojawił się Jan Bo, solowy projekt Jana Borysewicza. Do składu dołączyli szerzej nieznany wtedy basista Wojciech Pilichowski i perkusista Wojciech Morawski kojarzony m.in. z występów w zespole Breakout. Formacja nagrała dwa albumy – „Królowa ciszy” z 1989 roku i „Wojna w mieście” wydany trzy lata potem. Oba zawierały muzykę z pogranicza rocka, popu i bluesa, mieszankę, której zespół jest wierny do dzisiaj.

Już z Kubą Jabłońskim za perkusją grupa nagrała płytę „Moja wolność”, która ukazała się w 1996 roku i wydany w 2010 roku krążek „Miya”. W ubiegłym roku Jabłońskiego zastąpił Radosław Owczarz, pochodzący z Wrocławia muzyk związany m.in. z zespołem Kasi Kowalskiej i we wrześniu na rynek trafił piąty album studyjny grupy zatytułowany „Kawa i dym”. Wydawnictwo dotarło do piątego miejsca polskiej listy przebojów OLiS.

Muzyczny maraton

Prócz zespołu Jana Borysewicza 1 maja na rynku zagra m.in. Amerykanin Greg Koch i znany z telewizyjnych ekranów aktor Paweł Domagała. Tego samego dnia w kompleksie Hali Stulecia odbędzie się Koncert Gwiazd. Zagrają The Cranberries, Dog Eat Dog, Lacuna Coil i Acoid Drinkers. Impreza jest częścią festiwalu 3-Majówka 2017, w którym wystąpią m.in. Toy Dolls, Renata Przemyk, Katarzyna Nosowska, Brodka, Lady Pank, Illusion, Krzysztof Zalewski, Czesław Śpiewa, Łąki Łan, Kult, Luxtorpeda, Xxanaxx, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, Hunter, Coma i zespół 5’Nizza z Ukrainy.

Wstęp na koncert Jana Borysewicza i imprezy Gitarowego Rekordu Guinnessa na wrocławskim rynku jest wolny.
Dla gitarzystów biorących udział w biciu rekordu przewidziane są zniżki na koncerty gwiazd w ramach 3-Majówki 2017 w kompleksie Hali Stulecia.

Linki:
FILM/ZAPOWIEDŹ
https://www.facebook.com/GitarowyRekord/?fref=ts

GITAROWY REKORD GUINNESSA
www.facebook.com/GitarowyRekord
3-MAJÓWKA
https://www.facebook.com/events/1170702619673940/
PROGRAM
____________

1.05.17 godz. 10.00 – 16.30 Rynek, Wrocław
GITAROWY REKORD GUINNESSA 2017
Zagrają m.in. Greg Koch, Jan Borysewicz, Leszek Cichoński, Paweł Domagała i wielu mistrzów gitary z Polski i zagranicy
wstęp wolny!

1.05.17 godz. 17.00 Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
THE CRANBERRIES, LACUNA COIL, ENTER SHIKARI, DOG EAT DOG, ACID DRINKERS „Tribute to Lemmy”

2.05.17 godz. 15.00 Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
5’NIZZA, LADY PANK, HAPPYSAD, STRACHY NA LACHY, L.U.C. & Rebel Babel Ensemble, HUNTER, NATALIA PRZYBYSZ, ŁĄKI ŁAN, CZESŁAW ŚPIEWA, JULIA PIETRUCHA, PAWEŁ DOMAGAŁA, RENATA PRZEMYK, XXANAXX, REBEKA

3.05.17 godz. 15.00 Pergola – Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1
TOY DOLLS, KULT, LUXTORPEDA, ILLUSION, COMA, BRODKA, PIOTR ZIOŁA, NOSOWSKA, KRZYSZTOF ZALEWSKI, ŁONA i WEBBER, OSTR, FISZ EMADE TWORZYWO
bilety jednodniowe 1 maja: 75 zł – do 31.03, 90 zł – do 30.04, 100 zł – w dniu koncertu
bilety jednodniowe 2 lub 3 maja: 65 zł – do 31.03, 75 zł – do 30.04, 85 zł – w dniu koncertu
karnety 2 – dniowe (1 i 2.05): 99 zł – do 31.03, 120 zł – do 30.04, 140 zł – w dniu koncertu
karnety 2 – dniowe (2 i 3.05): 99 zł – do 31.03, 110 zł – do 30.04, 130 zł – w dniu koncertu
karnety 3 – dniowe: 130 zł – do 31.03, 150 zł – do 30.04, 170 zł – w dniu koncertu
__________________________________________________________________________________

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletyna.pl i online pod poniższym linkiem: http://wrockfest.pl/bilety-online/

www.heyjoe.pl, www.facebook.com/GitarowyRekord
www.cichonski.art.pl , www.3-majowka.pl


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------