UDOSTĘPNIJ
Kraków Life Festival 2016 – The Chemical Brothers/Roisin Murphy/Cage The Elephant/Hey/The Neighbourhood -Dzień II
17
Drugi dzień Kraków Life Festival 2016 był zdecydowanie bardziej taneczny. Publiczność podzieliła się na tych, czekających na Roisin Murphy i na „wyznawców” The Chemical Brothers.
Pierwszy na Main Stage wystąpił The Neighbourhood z obchodzącym urodziny frontmenem, Jesse Rutherfordem, o czym nie zapomnieli polscy fani zespołu. Roisin Murphy, była wokalista Moloko, zachwyciła żywiołowym występem łączącym różne stylistyki klubowego grania. Była też zdecydowaną rekordzistką festiwalu w tempie i ilości zmienianych na scenie strojów. Poza utworami z solowych płyt, także tej ostatniej „Take Her Up To Monto”, ku uciesze publiczności zabrzmiały kompozycje znane z repertuaru Moloko.
Fani The Chemical Brothers, przyzwyczajeni do wizuali, elektroniki i ravu na koncertach zespołu na pewno nie byli zawiedzeni. Gigantyczne roboty, lasery i telebimy uzupełniły dźwięki tanecznego show.

Fantastyczny, bardzo przekrojowy koncert na Kraków Stage dał Hey z kontuzjowaną ale jak zawsze mądrze dowcipną i pełną dystansu Kasią Nosowską . Ostrzejsze rockowe granie zafundowała publiczności pochodząca z Kentucky formacja Cage The Elephant.

 

Kraków Life Festival 2016 – Organek, Muse -Dzień III

12

 

Świetnym koncertem Organka i wyczekiwanym przez wielu koncertem Muse zakończył się Kraków Live Festival 2016.

Organek po raz kolejny udowodnił że nie jest tylko”supportem” ale artystą godnym dużych festiwali. Energetyczny, profesjonalny i porywający koncert mimo strug deszczu lejących się z nieba rozgrzał publiczność.

A potem – last but not least – brytyjczycy z Muse kończący krakowskim koncertem trasę Drones World Tour. Profesjonalne jak zawsze wizualnie i muzycznie show Matthew Bellamy’ego i kolegów plus polscy fani żywiołowo reagujący na kolejne utwory. Zdecydowanie – solidne zakończenie festiwalu.

Tekst i zdjęcie: Ada Kopeć – Pawlikowska

 


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWystęp Kings of Leon coraz bliżej
Następny artykułRex Brown nagrywa solową płytę!
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!