UDOSTĘPNIJ
Tegoroczny krakowski Live Festiwal 2016 to dwie sceny i  wiele gatunków muzycznych.

Pierwszego dnia festiwalową Main Stage otworzył  najmłodszy z synów Boba Marleya – Damian. Reagge   prosto z Jamajki  i wyśpiewane (poza utworami z solowych płyt  m.in. „Welcome to Jamrock”) kultowe utwory Boba Marleya  skutecznie porwały publiczność.
Kolejna artystką – chyba najbardziej wyczekiwaną przez festiwalową publiczność była Sia, kontrowersyjna,   poruszająca  w swych utworach trudne tematy. W tradycyjnej  biało-czarnej peruce  z wielką białą  kokardą na głowie.  Występ Sii  to perfekcyjne i bardzo emocjonalne widowisko – trudno je nazwać koncertem. Ona z boku, w tle –   w centrum uwagi tancerze i teatralne show.
40
Na finał Main Stage  w piątkowy wieczór – legenda trip-hopu – Massive Attack.  Zespół przyzwyczaił swoją publiczność do  tego, że angażuje się społecznie i zabiera głos w ważnych sprawach. Utwory  ilustrowane były  wizualizacjami i hasłami komentującymi rzeczywistość – tytuły wiadomości z polskich serwisów plotkarskich mieszały się z tymi, komentującymi polską sytuację polityczną. „Konstytucja przybita do żerdzi”, „koniec Kurskiego w TVP?” wzbudziły entuzjazm publiczności. Zabrzmiały zarówno stare utwory (np.  „Future Proof”, „Angel”, „Risingson”) ” ale i te pochodzące z najnowszej płyty  „Ritual Spirit”.
25Namiotowa Kraków Stage także przyniosła wiele muzycznych emocji. Było różnorodnie – od indie rocka w wykonaniu Terrific Sunday, przez  duet Coals, amerykański czy  nieco psychodeliczny  rock w wykonaniu Algiers.  Ostatnie  na Kraków Stage wystąpiły Julia Marcell i Natalia Nykiel.

Fot. Ada Kopeć-Pawlikowska


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------