UDOSTĘPNIJ

Piotr Wójcicki (absolwent Wydziału Edukacji, Interpretacji i Jazzu w Katowicach w klasie gitary elektrycznej) to jeden z najbardziej wszechstronnych wirtuozów gitary elektrycznej w Polsce.

Utalentowany kompozytor, tworzy muzykę instrumentalną łączącą elementy jazz rocka, smooth jazzu, rocka progresywnego i fusion. Piotr sprawnie balansuje pomiędzy mocnym, rockowym uderzeniem, a kojącymi, lirycznymi klimatami dystyngowanego jazzu. Nie zamykając się hermetycznie w jednej stylistyce, stworzył swój własny, charakterystyczny styl, wzbogacony o indywidualne elementy. Ma na koncie trzy autorskie płyty, z czego ostatnia „Moon City” została nagrana pod kierownictwem muzycznym Krzysztofa Herdzina (aranżacje), z udziałem również Roberta Kubiszyna, Cezarego Konrada oraz altowiolisty z zespołu KROKE – Tomasza Kukurby.

20161105_piotr-wojcicki16

Najnowszy projekt muzyczny Piotra: „While My Guitar Gently Weeps – A Tribute to…” to instrumentalne wersje przebojów z repertuaru prawdziwych klasyków, których już nie ma między nami; odeszli, pozostawiając po sobie pustkę nie do zapełnienia, lecz i piękne, kultowe piosenki. Wśród wielkich artystów, po których repertuar sięgnął Piotr są: David Bowie, Prince, Lemmy Kilmister, Michael Jackson, George Harrison, Freddie Mercury, Ronnie James Dio, John Lord, Kurt Cobain czy Keith Emerson. W efekcie powstały instrumentalne wersje piosenek, które większość z nas doskonale kojarzy, lecz przedstawione zostały w zupełnie nowy, często zaskakujący sposób. Prócz znakomitych solówek gitarowych mamy tutaj wysmakowane jazzujące partie klawiszowe, liryczne klimaty skrzypcowe, a jazzowo-rockowe granie zyskało szczyptę folku, z nutką tajemniczości i zaskakujących zwrotów akcji. Koneserzy jazzu znajdują tu rozbudowane improwizowane solówki, sympatycy rocka progresywnego – baśniowe klimaty i dopracowane do perfekcji brzmienie, pozostali – muzykowanie na najwyższym poziomie i dużą dozę melodyjnych klimatów, których nie ograniczają żadne granice stylistyczne. Wielka charyzma muzyków biorących udział w projekcie sprawiła, że koncert premierowy tego programu to niezapomniane przeżycie dla publiczności.
Autorami aranżacji są znakomity pianista Michał Wierba i Oskar Czechowicz.
Skład zespołu:
Piotr Wójcicki – gitara elektryczna;
Michał Wierba – instr. klawiszowe;
Józef Michalik – gitara basowa;
Łukasz Sobczyk – perkusja

Dominik Bieńczycki – skrzypce

Tekst i foto: Sobiesław Pawlikowski


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułBlindead i Lonker See w gdańskim B90 – fotorelacja
Następny artykułFINGERSTYLE SOPOT FESTIVAL 2016
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!