UDOSTĘPNIJ

Już za tydzień ekscytujące gitarowe spotkanie w ramach przedbiegów do Warsaw Fingerstyle Festival. Miejscówka: Nowy Świat 44

 

Johan Solo: Dania
Ze swoim doświadczeniem sięgającym od rocka po klasyczną muzykę filmową, faroeski piosenkarz, songwriter, a przede wszystkim – wirtuoz gitary, Johan Solo, odwiedził z koncertami Wyspy Owcze, Danię, Słowację i Czechy. Dodajmy porządny, basowy groove z towarzyszeniem tamburynu i można mówić o cholernie dobrym one-man show, wspaniałym dźwięku i niesamowitej różnorodności w dynamice. Z mniejszych barów i klubów do większych sal koncertowych i festiwali, wciąż przykuwa uwagę publiczności niezwykłymi umiejętnościami, śpiewem z głębi duszy i wciągającym w swej prostocie rytmem. Nagrywał dla CandyRat Records.

Janek Pentz: Polska
Kompozytor i gitarzysta akustyczny, obracający się w stylistyce fingerstyle, muzyce rockowej i klasycznej. Otwierał koncerty takich gwiazd, jak Tommy Emmanuel, Andy McKee, Igor Presnyakov, Adam Palma, pARTyzant, Marek Napiórkowski, Mirosław Czyżykiewicz czy Stefano Barone. Na jego muzykę składają się tak kompozycje gwałtowne i dynamiczne, jak i ciche, spokojne, będące efektem filozoficznych zatrzymań. Poza solową działalnością uczestniczy w wielu projektach, ostatnio z Małgorzatą Kozłowską, ThE BlacK HorsemeN, czy Igorem Presnyakovem. Niedawno wydał debiutanckie EP, zatytułowane „Heroic Dreams…”.

Christian Brock: Dania
Muzyka Christiana Brocka to melodie natury; lekko unosi się nad idealnie gładką taflą wody i pozwala swojemu skrzydłu delikatnie igrać wzdłuż powierzchni. Ta muzyka tworzy życie i ruch z bezruchu i ciszy.
Christian Brock odwiedził z koncertami Słowację, Czechy, Danię oraz Szwecję w towarzystwie wielu wspaniałych artystów, takich jak RafQu, Salomon Jakobsson i Johan Solo. Wydał dwie epki i aktualnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułT-Rex Neo Comp
Następny artykułMetal Hammer Festival 2017 – znamy cały skład
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!