UDOSTĘPNIJ

„Age of Overload” – taki tytuł nosi nowy album śląskiego Veal. Będzie to tym samym drugi długogrający krążek zespołu po debiutanckim „Following the Lodestar” wydanym w 2013 roku.

 

W sieci można już odsłuchać trzy pierwsze utwory promujące wydawnictwo: tytułowy oraz utwory „Bury the Ring” i „No One But Me”. Na „Age of Overload” znajdzie się łącznie 8 kawałków utrzymanych w stylistyce groove metal/metalcore.
`

Choć „Age of Overload” to zaledwie drugie wydawnictwo Veal, to sam zespół jest już stosunkowo doświadczonym reprezentantem sceny. Fani metalu mogli ich podziwiać na wspólnych deskach m.in. z Gojirą, Decapitated, Pro-Pain, Acid Drinkers czy Frontside. W najbliższym czasie Veal będą koncertowo świętować premierę krążka.

Release party odbędzie się 4 lutego we wrocławskim klubie Ciemna Strona Miasta. Na deskach klubu zaprezentują się także deathcore’owy Drown My Day, death metalowy Formis i sludge’owo-doomowy Gruesome Gertie.
Bilety kosztują zaledwie 15 złotych, a w pakiecie dostajemy koncerty uznanych i świetnie się zapowiadających kapel.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMarshall CODE 100H
Następny artykułNowa płyta i koncerty Loud Jazz Band
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!