UDOSTĘPNIJ
Zespół zagra 14 sierpnia we Wrocławiu (Zaklęte Rewiry) oraz 15 sierpnia w Gdyni (Klub Muzyczny Ucho).

Rival Sons powstali w 2008 roku. Gitarzysta Scott Holiday od długiego czasu szukał czegoś, co wpasuje się w jego psychodeliczne postrzeganie zamazanych riffów garażowego rocka.

Nagle wszystko nabrało sensu, gdy bluesowy wokalista i songwriter Jay Buchanan porzucił solową karierę i na dobre zajął się rock’n’rollem. Jak powiedział sam Holiday, ich spotkanie było dziełem przypadku. Podczas rutynowego przeglądania Internetu natknął się na wokalistę, którego poszukiwał przez ostatnie 12 lat swojego życia. Dalej już poszło z górki. Jay został zaproszony na nagranie wokalu do debiutanckiego „Before the fire” i na dobre zagrzał miejsce w zespole. Efektem współpracy jest 6 albumów i cięgle rosnąca popularnać kapeli.
Rock’n’roll nie umarł i nie zapowiada się to w najbliższym czasie! Dopóki istnieją takie zespoły ja Rival Sons klasyczne rockowe granie może liczyć na wielu fanów na całym świecie. Rival Sons to grupa znana przede wszystkim z wyśmienitych koncertów. Nazywają ich nawet “najlepszą koncertową kapelą świata”.

O tym, że nie jest to opinia na wyrost będzie można przekonać się już 14 sierpnia we Wrocławiu (Zaklęte Rewiry) oraz 15 sierpnia w Gdyni (Klub Muzyczny Ucho).

 


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRCF PR 4093
Następny artykułEfekt JHS Pink Panther Delay
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!