UDOSTĘPNIJ

Jeden z najlepszych gitarzystów akustycznych na świecie, zagra dla polskiej publiczności w listopadzie aż 8 koncertów. Genialny Australijczyk dzięki wybitnemu talentowi muzycznemu, ogromnej dawce humoru i niezwykłej energii sprawia, że jego każdy występ na żywo jest ogromnym przeżyciem dla melomanów i osób, które zdecydują się zobaczyć jego show po raz pierwszy.

Gość specjalny – skrzypek Ian Cooper

Australijski mistrz techniki fingestyle (fingerpicking) oraz slapping to „człowiek-orkiestra”, zachwyca talentem każdego, kto znajdzie się na sali, gdy Tommy występuje na scenie. Ten genialny wirtuoz i samouk, oddany muzyce ciałem i duszą, sercem i myślą. Nigdy nie uczył się w szkole muzycznej, nie czyta nut ani tabulatur. Każdy dźwięk wyłapuje słuchem, tworzy go w głowie i dłońmi przenosi na gitarowe struny. Tommy Emmanuel używa gitary do grania linii basu, melodii, akordów i dźwięków perkusyjnych jednocześnie, co sprawia wrażenie obecności kompletnego zespołu na scenie, podczas gdy gra tak naprawdę jedna osoba. Swoją pasją i umiejętnościami, a przede wszystkim radością z gry na gitarze i miłością do muzyki, dzieli się z gitarzystami i fanami z całego świata podczas niezliczonych tourne. Każdego roku gra 300 koncertów na całym świecie. Ma ogromne rzesze fanów i jest uwielbiany przez każdą publiczność, bez względu na język, rasę, poglądy.

Tommy-Emmanuel-Adam-Palma-Gdynia-10

W twórczości Tommy’ego łatwo odnaleźć ślady wielu gatunków – są w niej dźwięki charakterystyczne dla country, bluegrass, jazzu, bluesa, popu, a nawet flamenco, muzyki klasycznej czy muzyki Aborygenów. Fani mogą słuchać niemal 20 albumów – nagranych solo, w duetach, w zespołach, a także albumów coverowych, które stworzył grając zarówno na akustycznej, jak elektrycznej gitarze. Sześć z jego koncertów zostało wydanych na DVD, a na jego płyty instruktażowe czekają wszyscy, którzy pokochali gitarowe granie. Ostatni album, wydany w 2015 roku to „It’s Never Too Late”, który powstał dzięki inspiracji płynącej z narodzin najmłodszej córki Tommy’ego tuż przed jego 60.urodzinami.

Tommy-Emmanuel-Adam-Palma-Gdynia-11

Artysta został dwukrotnie nominowany do Nagrody Grammy. Jego mentor – Chet Atkins, nadał mu miano: CGP (Certified Guitar Player). Tytuł ten otrzymało tylko czterech ludzi na świecie. Wielokrotnie nagradzany przez sztandarowe profesjonalne magazyny jak Guitar Player Magazine, Acoustic Guitar Magazine, Juke Magazine czy Rolling Stone. Australijski Ambasador Muzyki, otrzymał także Order Australii, najwyższe odznaczenie państwowe, przyznane mu za wkład w rozwój kraju, m.in. w edukację muzyczną.

12.11. Kalisz, Aula Collegium Novum, godz.19.00

13.11. Rybnik, Teatr Ziemi Rybnickiej, godz.19.00

14.11. Kraków, Filharmonia Krakowska, godz.19.00

16.11. Wrocław, godz.19.00

17.11. Łódź, Klub Wytwórnia, godz.19.00

18.11. Warszawa, Klub Palladium, godz.19.00

19.11. Kielce, Filharmonia Kielecka, godz.19.00

20.11. Tarnów, godz.19.00

Opinie fanów po polskiej trasie koncertowej Tommy’ego Emmanuela w 2014 roku.

Widziałem już wielu magików gitary, widziałem także koncerty Tommiego na dvd, ale przysięgam, że nie miałem wcześniej pojęcia jakie cuda i w jaki sposób można wygrywać na gitarze akustycznej!

Świetny koncert, pięknie zagrane covery, olbrzymia dynamika i kultura muzyczna. I przede wszystkim – radość z grania i bycia na scenie – niewymuszona.

Byłem na krakowskim koncercie. To moje trzecie spotkanie z Tommym i trzeci raz mam wątpliwości czy to ziemianin czy kosmita. Koncert był genialny!!!!!!

Bóg stworzył człowieka, człowiek stworzył gitarę, ale Bogu to było za mało i dosłał nam Tommy Emmanuel’a aby pokazać nam jak się GRA na gitarze.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułJak powstawał ostatni utwór Metalliki
Następny artykułICE Jazz: SBB & Tomasz Stańko – niezwykła fuzja dźwięków w ICE Kraków!
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!