Strona główna Newsy Gibson Krist Novoselic Signature RD Bass

Gibson Krist Novoselic Signature RD Bass

294
0
UDOSTĘPNIJ

Krist Novoselic, będąc basistą Nirvany na zawsze określił potężne brzmienie swojego basu i w pełni rozpoznawalny styl gry. Jego linie basowe w doskonały sposób łączyły wszystkie elementy tworzonych utworów w spójną muzycznie całość. Można śmiało stwierdzić, że Krist wypracował pewien utarty standard brzmienia basu w alternatywnym rocku.

Sygnowana jego nazwiskiem gitara basowa Gibson Krist Novoselic Signature RD Bass jest niezwykle wygodnym instrumentem o ogromnych możliwościach brzmieniowych. Jej wygląd to kwintesencja najwyższej elegancji i stylu. Instrument wykończono w kolorze Ebony Black i pokryto lakierem nitrocelulozowym. Biała linia, będąca obrysem płytki maskującej doskonale podkreśla jej nietypowy kształt. Oryginalny korpus wykonano z klonu i wklejono w niego lity klonowy gryf. Taka kombinacja gwarantuje niezwykle mocny atak, klarowność brzmienia i długi sustain – dodatkowo wzmacniany mostkiem string-through-body oraz odchyloną do tyłu główką.

Zestaw kluczy Grover Shamrock key zapewnia perfekcyjną stabilność intonacyjną, bez względu na wybrany sposób artykulacji. Wyprofilowany na kształt litery D gryf zwieńcza podstrunnica z drewna Obeche o promieniu 12″. Zastosowane pickupy bardzo wiernie przenoszą naturalne brzmienie instrumentu. Są to single Seymour Duncan Bass Line STK-J2n oraz STK-J2b, charakteryzujące się bezszumową pracą. Do ich kontroli służą dwa potencjometry: Volume oraz Master Tone. Krist Novoselic Signature RD Bass jest instrumentem o ogromnym potencjale brzmieniowym, dystyngowanym wyglądzie oraz niezwykłej wygodzie, co predysponuje go do właściwie nieograniczonych stylistycznie zastosowań muzycznych. Każda gitara dostarczana jest wraz z twardym futerałem Gibson.

Więcej: www.lauda-audio.pl


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------