UDOSTĘPNIJ

Tunery klipsowe, są często niezbyt przydatne do basu, bo nie wyłapują najniższych częstotliwości, a zamiast nich wskazują na składowe harmoniczne kolejnych rzędów. Korg zmienił ten stan rzeczy.

Teraz AW-LT100B jest najwłaściwszym tunerem, który moglibyśmy przyczepić do główki gitary basowej. Jest tak ze względu na wyjątkową czułość urządzenia na niskie częstotliwości, szczególnie generowane przez struny E i B w basie.
Jest to stroik chromatyczny, który stosuje specjalny układ elektryczny, wzmacniający pasma poniżej 100 Hz, charakterystyczne dla basówek.

Korg AW-LT100B jest zasilany pojedynczą baterią AAA, która pozwala na 100 godzin nieprzerwanej pracy. Zakres częstotliwościowy zawiera się pomiędzy E0 (20.60 Hz) a C5 (523.3 Hz). Pomiary mogą być skalibrowane pomiędzy 436 Hz a 445 Hz co 1 Hz, jeśli chodzi o dźwięk A.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułNowy preamp basowy i DI od Electro-Harmonix
Następny artykułOver the Under rzucają rękawicę: 100 koncertów w 100 dni
Jego muzyczna podróż zaczęła się wiele lat temu, gdy jako 13-latek usłyszał klasyczny album Deep Purple “Nobody's Perfect”. Nauczył się grać na gitarze, potem na basie, założył swój pierwszy zespół, napisał swoje pierwsze piosenki... Jego muzycznym mentorem jest wokalista Jacek Siciarek, z którym grał w funk-bluesowym zespole DzieńDobry. Potem trafił do gdyńskiej formacji FARBA, z którą nagrał kilka płyt i wylansował kilka przebojów. W międzyczasie rozpoczęła się jego pasja dziennikarska, najpierw w czasopiśmie Gitara i Bas, potem w magazynie TopGuitar. Pisze także artykuły do czasopism TopDrummer i Muzyk. Jakieś pasje? Tak: gitara basowa, gitara basowa i... gitara basowa!