UDOSTĘPNIJ

Firma Martin Guitar znana jest wszystkim ze swoich świetnych gitar akustycznych. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, że już od 100 lat Martin produkuje również inne instrumenty akustyczne wysokiej klasy. 

Ukulele, bo o nich mowa, produkuje się w C.F. Martin & Co. w różnych wariantach – są wśród nich modele sopranowe, barytonowe oraz najbardziej popularne i uniwersalne ukulele typu concert. Firma ta jest jednym z pionierów w produkcji ukulele na świecie, a wspomniane stuletnie doświadczenie pozwoliło im osiągnąć perfekcję w ich wykonawstwie.

W krótkim filmie opublikowanym z tej okazji, Dave Doll w swojej serii Pro Tips prezentuje kilka przykładowych instrumentów, z czego jeden jest jeszcze nie ukończony, „wyciągnięty” prosto z linii produkcyjnej Custom Shop’u. Dave przytacza przy tym kilka ciekawostek na temat produkowanych przez firmę Martin ukulele i dedykowanych do nich strun oraz zachęca do obejrzenia innych filmów na kanale. Można w nich znaleźć więcej szczegółowych informacji na temat historii produkcji ukulele i przy okazji zainspirować się do spróbowania swoich sił w świecie tych niewielkich instrumentów.


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

sierpniowe wydanie TopGuitar (TG 08/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------