Kolejna odsłona loopera od EHX, tym razem w wersji najbardziej zaawansowanej i imponującej pod względem możliwości. Śmiało można napisać, że to już nie jest looper ale nowoczesny wielozadaniowy rejestrator – sekwenser.
Urządzenie posiada obudowę z grubej blachy, na której naniesiono poligrafię opisującą funkcje i pomagającą w obsłudze. W stosunku do poprzednich looperów od Electro Harmonix, modeli 2880 oraz 45000, jest to prawdziwy skok, niemal rewolucja, zamiast ewolucji. Posiada możliwość sterowania sześcioma śladami mono oraz siedmioma dodatkowymi trackami w formie mixdown, co oznacza, że 95000 praktycznie jest mobilną konsoletą mikserską, którą można stosować w domowym studio nagraniowym zamiast programu DAW. Na raz możemy nagrywać jeden lub dwa tracki. Każdy z nich posiada dedykowany potencjometr służący do regulacji głośności i położenia w panoramie To jednak dopiero część przeznaczenia 95000. Choć dysponuje szeregiem faderów i potencjometrów obsługiwanych tylko ręcznie, to dzięki licznym footswitchom jest on przeznaczony również (a może przede wszystkim) na scenę!
W sumie EHX 95000 jest w stanie nagrać aż 375 minut materiału i do 100 overdubbingowanych pętli. Do dyspozycji mamy kartę micro SD 16GB, ale oczywiście można włożyć własną, większą i wówczas czas nagrań się zwiększa.
Urządzenie daje też możliwość wymiany plików WAV między looperem a komputerem (PC, Mac). Import/eksport odbywa się przez port USB. Do sterowania nagrywaniem i odtwarzaniem służy sześć przełączników nożnych, a dostępe do dodatkowych funkcji (np. QUANTIZE, REVERSE, OVERDUB/PUNCH, OCTAVE) dają dedykowane przyciski. Na panelu 95000 Performance Loop Laboratory znajdziemy również potencjometry służące do regulacji poziomu wejściowego oraz poziomów dla poszczególnych wyjść. Tempo pętli możemy regulować płynnie lub nabić (TAP). Do dyspozycji mamy również metronom oraz 4-cyfrowy wyświetlacz.
95000 Performance Loop Laboratory został wyposażony w dwa wejścia MIC/LINE/INST typu combo [XLR/jack], stereofoniczne wejście AUX [jack 1/8”], główne wyjście audio (L, R) oraz wyjście MONITOR i słuchawkowe [wszystkie typu jack 1/4”]. Włącznik zasilania Phantom +48V pozwala na podłączenie mikrofonów pojemnościowych. Nowy looper udostępnia również złącza MIDI (IN, OUT), wejście dla pedału ekspresji oraz wspomniany już port USB typu B. W komplecie z urządzeniem znajdzie się zasilacz 9V.