Bonusy w NUX Loop Core
Czas na bonusy nie występujące w innych tego typu pedalboardowych looperach. Po pierwsze automat perkusyjny, który – uwaga – wykrywa tempo i potrafi je automatycznie dopasować do naszej gry! Oznacza to, że nagrywamy bez podkładu perkusyjnego, a gdy potem zechcemy go dodać, podkład automatycznie dopasuje się do drive’u kawałka. No, takie rzeczy to naprawdę tylko u NUX-a.

Po drugie, automat perkusyjny w NUX Loop Core posiada własny tor sygnałowy i dzięki temu podlega specjalnej korekcji polegającej na dopasowaniu jego brzmienia do specyfiki brzmienia pieca gitarowego. Chodzi o to, by sample bitów nie brzmiały płasko i sztucznie w głośniku gitarowym, który zazwyczaj nie jest szerokopasmowy. Jeśli podpinamy się do wzmacniacza akustycznego, będzie jeszcze lepiej, ale przy typowym gitarowym piecu ta funkcja NUX-a będzie nie do przecenienia. Przyznaję, że zdaje to egzamin, bo sample perkusyjne Loop Core’a nie denerwują, tylko stanowią równoprawny instrument, pomocny w ćwiczeniach i pisaniu muzyki.

Obsługa…
… Jest prosta niemal jak budowa cepa. Aby nagrać pierwszą ścieżkę wystarczy wcisnąć jedyny centralny footswitch. Drugie wciśnięcie kończy rejestrację. Kolejne rozpoczyna pierwszą nakładkę (overdubbing), kolejne kończy ją. Podwójne szybkie wciśnięcie footswitcha wstrzymuje sesję, ale można ją w każdym momencie wznowić. I tak dalej i tak dalej. Zmieniamy instrumenty (gitary, basy, klawisze), dopasowujemy tempo, wybieramy patterny, i gramy! Najważniejsza sprawa związana z użytkowaniem tej kostki jest taka, że nie można się przy niej nudzić. Nie będziemy w stanie bezwiednie grać „Nothing Else Matters” przez 10 minut – przy bliższym poznaniu NUX-a Loop Core nasze zaangażowanie w grę będzie jedynie przybierać na sile, ponieważ im dalej w głąb możliwości tego urządzenia, tym większe „bogactwo inwentarza” otwiera się przed nami.

Porównanie z innymi looperami
Klasyczny JamMan od DigiTecha prezentuje podobne gabaryty, ale jest uboższy o te „funkcje dodatkowe”, no i nie ma tak dobrze brzmiących sampli perkusyjnych. Jest też tak czuły, że potrafił łapać buczenie przesteru jako sygnał i zbyt wcześnie rozpocząć rejestrację. EHX 720 jest prostszy, Ditto od TC Electronic jest o wiele prostszy, a najprostszy w obsłudze jest Boss RC1 – to rzecz dla tych, którzy po prostu chcą zapętlać ślady i nic więcej.
Sprawdź aktualne promocje: www.nuxpolska.pl