Strona główna Chwyty gitarowe SYSTEM OF A DOWN: najciekawsze riffy DARONA MALAKIANA

SYSTEM OF A DOWN: najciekawsze riffy DARONA MALAKIANA

3079
0
UDOSTĘPNIJ

Daron Malakian, Armeńczyk urodzony w Stanach już przy pierwszej płycie „System Of A Down” z 1998 roku zwracał na siebie uwagę. Jego charakterystyczny makijaż robił wrażenie. Ale bardziej uwidaczniał go, szczególnie w ostatnim czasie, Gibson SG, który jest ulubionym modelem Malakiana.

„Gdy tylko wymyślę jakiś riff, nigdy nie udaje mi się go wykonać od razu tak, jakbym sobie tego życzył. Dlatego mnóstwo czasu spędzam nad techniką aniżeli samym pomysłem” – wyjaśnia jeden z najbardziej oryginalnych gitarzystów na naszej planecie.

Warto więc zapoznać się z jego techniką gry DARONA MALAKIANA na bazie kilku ciekawszych riffów, które odnajdujemy na czterech wydanych do tej pory albumach SYSTEM OF A DOWN.

System Of A Down – B.Y.O.B

Jak mówi DARON MALAKIAN: „Ten utwór System Of A Down jest bardzo interesujący szczególnie w refrenie będącym mieszanką hip hopu i metalu. Natomiast gitary trochę nawiązują do muzyki celtyckiej. Jeśli chodzi o wstęp, to jest on charakterystyczny dla thrash metalu: szybki!”. Dlatego, w celu precyzyjnej gry, najlepiej jest go grać 1 i 2 palcem lewej ręki. Nie zapomnijcie przestroić struny D do Cis!

system of a down byob tab

System Of A Down – Sugar

„Śmiało można zagrać ten riff pierwszym palcem, ale to łatwizna. Dla podniesienia techniki gry warto jednak wykonać go palcami: 3-2-1. Ważne, aby trzymać równe tempo” – radzi Malakian. Ciekawostką jest zmiana stroju struny E na C.

system of a down sugar tab

System Of A Down – Boom!

Ten bardzo znany utwór System Of A Down został uznany za „protest song” XXI wieku. Reżyserem teledysku, który obiegł całą kulę ziemską, został nikt inny jak Michael Moore! A od strony gitarowej: wspaniała możliwość rozgrzania palców w układzie: 1-3-4-3. Tradycyjnie dla zwolenników metalowo-hardcore’owych riffów (bądź nu-metalowych), szybkość i precyzja wykonania decydują o jakości tego fragmentu.

system of a down boom tab

System Of A Down – War?

Utwór pochodzący z pierwszej płyty zespołu System Of A Down. Adekwatnie do tytułu i tematyki poruszającej kwestie krucjat, bardzo dynamiczny. Klimat riffu tworzą tłumione dźwięki. Grając go 1 i 2 palcem, łatwiej będzie nam stłumić dźwięk C. I uważajcie na tempo!

system of a down war tab

Tomek „Konfi” Konfederak


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------