Strona główna Porady Porady sprzętowe Najtańsze gitary elektryczne Ibanez

Najtańsze gitary elektryczne Ibanez

5164
0
UDOSTĘPNIJ
Ibanez GAX30 TR
Ibanez GAX30 TR

     Często w swoich listach do naszej redakcji zadajecie pytanie: które z najtańszych gitar elektrycznych marki Ibanez można z czystym sumieniem kupić.

     Cóż, odpowiedź jak zwykle nie jest prosta, ponieważ najtańsze gitary – siłą rzeczy – są wykonywane z najmniej wytrzymałych materiałów, są dużym kompromisem, pomiędzy brzmieniem, jakością i ceną. Raczej mają stanowić zachętę do nauki, a potem szybszego przejścia na jeden z droższych, ale bardziej wartościowych modeli.

     Tradycja japońskiej firmy istniejącej od ponad 100 lat mówi jednak sama za siebie. Wciąż niesłabnące zainteresowanie jej gitarami, oraz wielu świetnych gitarzystów, którzy grają na gitarach tej marki sprawia, że warto na pewno zapoznać się z ofertą, poczytać o tych gitarach, poznać je i być może zacząć na nich grać. Warto tylko przypomnieć, że na gitarach tej marki grają m.in.: Wes Borland, Mick Thomson, Reginald „Fieldy” Arvizu, Mårten Hagström, Dexter Holland, Joe Satriani i Steve Vai.

Najtańsze gitary elektryczne marki Ibanez w cenie do 1000 zł

     Wśród najtańszych Ibanezów (przyjmijmy, że w cenie do 1000 zł) możecie znaleźć kilka modeli. Do najczęściej kupowanych należy gitara elektryczna Ibanez GAX30-TR. Jej cena na polskim rynku oscyluje w granicach poniżej 700 zł.

Ibanez GAX30 TR
Ibanez GAX30-TR

Dość często wybieranym przez klientów modelem jest również Ibanez GRG170DX. Cena tej gitary w Polsce to ok. 870-900 zł.

Ibanez GRG170DX BKN
Ibanez GRG170DX BKN

     Dużym powodzeniem cieszy się również model Ibanez GRGM21GB. Cena oscyluje w zależności od wersji w okolicach 750 zł. Jakiś czas temu testowaliśmy mniejszą wersję tej gitary (3/4). Zachęcamy do zapoznania się z naszymi opiniami i recenzją na temat tej gitary: Ibanez Mikro GRGM21GB BKN – test gitary elektrycznej.

Ibanez GRGM21GB-BKN
Ibanez GRGM21GB-BKN

     W cenie do 1000 zł warto jeszcze zwrócić uwagę na model gitary Ibanez GRGR121EX, który w polskim sklepie można kupić za ok. 800 zł.

Ibanez GRGR121EX-BKN
Ibanez GRGR121EX-BKN

     Dla klientów, którzy dysponują nieco bardziej zasobnym portfelem, polecamy zapoznanie się z naszym zestawieniem 10 wyścigówek Ibanez w cenie poniżej 2400 zł. A wszystkim, którzy dopuszczają zmianę marki na inną, zestawienie 10 najlepszych gitar elektrycznych w cenie 1000 – 1500 zł.

     A jeśli chcecie być na bieżąco z nowościami dotyczącymi gitar elektrycznych, to zachęcamy do zaprenumerowania czasopisma TopGuitar. W naszym sklepie bardzo często organizujemy różnorodne promocje, w których – oprócz samego czasopisma – możecie dostać w prezencie wartościowe płyty, książki czy gadżety. Sprawdźcie sami: http://topguitar.pl/sklep/


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

czerwcowe wydanie TopGuitar (TG 06/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------