UDOSTĘPNIJ
Niezmordowany Dave Mustaine raz jeszcze pokonał przeciwności losu, a jego Megadeth po raz kolejny wyszło z tarapatów mocniejsze. Ale czy jego nowy album „Dystopia” spełni oczekiwania fanów i jest taki, jakim wymarzył go sobie lider zespołu? Jakub Milszewski postanowił zapytać u źródła.

W rozmowie z dziennikarzem TopGuitar Dave przyznaje, że „jednego dnia (…) najlepszy jest „Countdown to Extinction”, następnego najfajniej brzmi „Rust in Peace” albo „Peace Sells… But Who’s Buying?”. „Dystopia” z pewnością plasuje się w pierwszej piątce.

Muzyk opowiada także o spotkaniu z Kiko Loureiro i jego pierwszych dniach w zespole: „Jedną z najważniejszych chwil było, kiedy usłyszałem, jak Kiko nagrywa pierwszą solówkę – okej, nie była to solówka, którą zachowaliśmy, którą mamy na taśmie, bardziej pierwsze podejście, szkic solówki do „Conquer or Die”. Pierwszy raz słyszałem go w studiu, po prostu niszczył. To było doświadczenie, jakiego nigdy wcześniej nie przeżyłem.”

Rozmowę z Dave’em Mustaine’em znajdziecie w lutowym wydaniu TopGuitar (TG 2/2016).

Ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


---------------------------------------------------------------------------

Najnowszy drukowany numer TopGuitar możesz kupić online:

marcowe wydanie TopGuitar (TG 03/2017).


Lub ściągnij wydanie na tablet/smartfon:
iOS: http://topguitar.pl/ios/
Android: http://topguitar.pl/android/


Zamów prenumeratę w promocji: http://topguitar.pl/sklep/

----------------------------------------------------------------------------

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułDavid Ellefson – wywiad z basistą Megadeth
Następny artykułJak zabrzmi Adventure of a Lifetime zespołu Coldplay w stylu 16 znanych gitarzystów?
Jakub Milszewski -- dziennikarzem muzycznym został jak wszyscy dlatego, że nie nauczył się na niczym grać, co nie przeszkadzało mu w graniu i śpiewaniu. W "TopGuitar" odpowiada za Garaż, ale zdarza mu się pogadać z tym i owym. Pełni rolę redaktora naczelnego Anywhere.pl, "Live&Travel" i magazynów lotniskowych, pojawia się także na Kvlt.pl. Jest mistrzem w zaniedbywaniu własnego bloga 140db.pl. Występował z Ennio Morricone, zdobył złoty medal na Olimpiadzie Chóralnej, dorabiał rysowaniem komiksów i kopaniem rowów.